Uwaga, uwaga! Rusza!

Oczywiście 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Jego główny organizator, Koniński Dom Kultury, ogłosił rozpoczęcie zapisów uczestników: wokalistów i zespołów tanecznych. Uczestnikami festiwalu mogą być dzieci i młodzież do lat 16.

Tegoroczny 44. Festiwal, będący wizytówką Konina oraz największym takim wydarzeniem dla dzieci i młodzieży w Polsce i jednym z największych festiwali w Europie, odbędzie się od 5 do 9 czerwca 2024 roku. Koncert galowy zaplanowano na 8 czerwca. Zanim jednak uczestnicy spotkają się w Koninie, przejdą etap kwalifikacji obowiązkowy dla wszystkich. Wzorem roku ubiegłego dwa zespoły jurorów zakwalifikują młodych artystów do czerwcowych zmagań na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zarówno wokaliści jak i tancerze chcący wystąpić na 44. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, muszą zarejestrować się w systemie. Od tego roku naszym partnerem jest danceit.pl. Wokaliści muszą się zarejestrować w systemie do 18 lutego, a tancerze do 17 marca– informuje Dorota Gapska, koordynatorka festiwalu. To oznacza, że wokaliści i zespoły taneczne muszą w tych terminach przesłać organizatorom swoje prezentacje (wokalne lub taneczne) na nośnikach elektronicznych. Na ich podstawie jury podejmie decyzje o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w 44. Festiwalu. Przesłuchania prezentacji wokalistów odbędą się od 28 lutego do 1 marca, zaś choreografie zespołów tanecznych jury oceni w dniach 25-26 marca.

Wszystkie informacje na temat organizacji 44. Festiwalu są publikowane na stronie www.festiwaldzieciecy.pl , szczegóły regulaminowe można znaleźć na: https://festiwaldzieciecy.pl/regulations Zatem… Powodzenia!