Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

Organizatorem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie jest Koniński Dom Kultury, fundator Konińskiej Fundacji Kultury. To w sposób „naturalny” określało przez dekadę zaangażowanie Fundacji w organizację finansowania festiwalu. W szczególności członkowie Fundacji są autorami wniosków o granty na wsparcie festiwalu, składanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Skuteczne okazały się, przykładowo, wnioski w:

– 2012 r. – 20.000 zł

– 2014 r. – 35.000 zł

Wniosek z roku 2012 został w całości przeznaczony na promocje Festiwalu: dokumentację filmową, zrealizowanie materiałów telewizyjnych i ich wyemitowanie w TVP pr. 1 i TVP Polonia.

Grant z roku 2014 przeznaczono na realizację oświetlenia koncertu galowego. Koncert miał szczególną oprawę scenograficzną; został zarejestrowany przez ekipy telewizyjne, opracowany i wyemitowany przez Redakcję TVP ABC (patrz zdjęcia niżej).

tekst: DuszA

« z 3 »