KERS zaczyna od wygranej

Kers, koniński zespół rockowy, został zespołem tygodnia portalu Szarpidrut.pl. Koninianie rywalizowali z chełmskim zespołem rockowym Arias i wygrali zdecydowanie głosami internautów – ogłosił portal 26 listopada 2017 r.

Celem konkursu jest, jak głoszą jego organizatorzy, „wspieranie niezależnej muzyki gitarowej”. To konkurs dla wszystkich, którzy „chcą, wiedzieć co słychać u naszych zespołów”. Co tydzień na SZarpidrutowym portalu rywalizują dwa zespoły.

Zespół Kers to mieszanka temperamentów, osobowości oraz talentów, które w połączeniu tworzą rockowy team. – Naszym wspólnym celem jest przekazanie miłości do muzyki na płycie, nad którą mocno pracujemy – mówią członkowie zespołu!

Pomysłodawcą oraz współzałożycielem zespołu był Krzysztof Wojciechowski, człowiek z ogromnym talentem muzycznym i wyjątkowym głosem. Do niego, a w zasadzie do jego syna, miłośnika wyścigów Formuły 1, należy pomysł nazwania zespołu Kers: w wolnym tłumaczeniu KERS to system odzyskiwania energii. Niestety, pierwszemu liderowi zespołu energii zabrakło, już go między nami nie ma, ale…

Świetnie w zespół wpisała się córka Krzysztofa Wojciechowskiego, Milena, która jest autorką tekstów i wokalistką. Na gitarze solowej gra Marcin Oliński, współzałożyciel zespołu i kompozytor. Jego dziełem są też aranżacje. Łukasz Komar Muszyński jest wokalistą; to człowiek nieco zakręcony, ale zarażający energią, optymizmem i mocny wokalem. Komar były uczestnik konkursu telewizyjnego „The Voice of Poland”. Ma ogromne doświadczenie muzyczne i estradowe. W muzycznych ryzach trzyma kompozycje Hubert Bryl, gitarzysta basowy. Młodość i ekspresja to domena Hubarta Kuliga, perkusisty, zdolnego ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie.

Oazą spokoju w tym rockowym towarzystwie jest gitarzysta Krzysztof Gołdyn, posiadający wieloletnie doświadczenie estradowe.

Wiele wskazuje, jak informuje Marcin Oliński, że: – Już za trzy miesiące światło ujrzy nasza pierwsza płyta. Prace nad nią się przedłużyły przez nieoczekiwane wypadki losowe (śmierć Krzysztofa Wojciechowskiego). Materiał muzyczny, powstały także przy jego współpracy, zaprezentujemy podczas specjalnego koncertu, najprawdopodobniej 17 marca 2018 roku. Na razie proponujemy próbkę naszych umiejętności…

Zapraszamy na oficjalną stronę zespołu KERS

Oprac. Andrzej Dusza