Kolęda Tysiąca Serc

Kolęda Tysiąca Serc – to koncert, na który mieszkańców Konina zaprosił prezydent miast Piotr Korytkowski. Koncert przygotowali młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i muzycy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Koncert można oglądać na FB organizatorów przedsięwzięcia.

Ten rok jest na tyle inny, że nawet świąteczne kolędowanie przeniosło się do Internetu. 20 grudnia 2020 r. mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać koncertu Kolęda Tysiąca Serc. Jak przekonywał prezydent Korytkowski, „to muzyczny prezent, w którym zaklęta jest magia świąt. Niech w tych trudnych czasach będzie przywołaniem ciepłych wspomnień i sprawi, że uśmiechniemy się do siebie”.

Na scenie MDK zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki, wykonane przez wokalistki z Akademii Wokalnej MDK, przygotowane przez Sylwię Dziardziel. Towarzyszył im kilkunastoosobowy zespół muzyków PSM I i II stopnia, prowadzony przez Szymona Wieczorkiewicza, także autora koncepcji repertuarowej i muzycznego opracowania. Scenografia była dziełem przede wszystkim pracowników MDK, ale nad światłem czuwali Ryszard Wojdak, Piotr Głowacki i Krzysztof Wojnarowski z Konińskiego Domu Kultur a reżyserem dźwięku był Marcin Kosmowski. To, co zobaczyliśmy na FB było dziełem operatorów kamer: Andrzeja Mosia (KDK), Marcina Olińskiego (GOK w Kazimierzu Biskupim) i Tristana Tomczaka (Portal LM.pl), dodatkowo odpowiedzialnego za montaż telewizyjny. W organizację zaangażowana była ponadto Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie i Nadleśnictwo Konin – Lasy Państwowe.

Chociaż koncert odbył się kilka dni temu, nadal można go oglądać na choćby

A warto go obejrzeć, bo to nie tylko przykład niekonwencjonalnego i profesjonalnego działania artystów w czasach niezwykłych, ale także piękny przykład współdziałania samorządu miasta i kilku instytucji kultury.

Andrzej Dusza

Fot. Mirosław Jurgielewicz